اسپیکر

ویژگی های یک اسپیکر پرتابل خوب

از یک اسپیکر پرتابل خوب چه انتظاری دارید؟

اگر برای خرید اسپیکر پرتابل به فروشگاهی مراجعه کنید یا بخواهید آن را به صورت آنلاین تهیه کنید با تعداد زیادی اسپیکر پرتابل خوب مواجه می شوید که هر کدام ویژگی ها، طرح ها، رنگ ها و مدل های خاص خود را دارند. اینکه کدام اسپیکر پرتابل خوب است ممکن است برای شما کمی گیج کننده باشد. باید اول از خودتان بپرسید از یک اسپیکر خوب چه انتظاری دارید؟ مثلا می خواهید از اسپیکر پرتابل برای محیط های بیرونی استفاده کنید یا میخواهید جزیی از دکور منزل باشد و در کنار تلویزیون یا دیگر وسایل خانه قرار دهید. جدا از کیفیت صدا، راحتی در حمل، قیمت مناسب و غیره، اینکه انتظار شما از اسپیکر پرتابل چیست می تواند عامل تعیین کننده ای برای مناسب یا نامناسب بودن این دستگاه باشد.

  • اندازه:

انواع اسپیکر پرتابل در اندازه های مختلفی تولید و عرضه می شوند. انواع مخروطی یا استوانه ای کوچک به این هدف که قابل حمل و قابل بسته بندی در چمدان باشند تولید شده اند. انواع بزرگتری از این اسپیکر ها  وجود دارد که صدا را با کیفیت بهتری نسبت به اسپیکر های کوچک ارائه می کند. این اسپیکر ها ممکن است مستطیلی یا استوانه ای باشند اما جا گیر هستند و برای مسافرت های طولانی جوابگو نیستند. به طور کلی هرچه اسپیکر پرتابل بزرگتر باشد، کیفیت صدای بهتری دارد و البته می توانند باتری بزرگتری برای استفاده طولانی تر در خود جا بدهند. پس اندازه در نگهداری شارژ نیز تاثیر دارد و می تواند عامل تعیین کننده ای برای مناسب یا نامناسب بودن یک اسپیکر برای شما باشد.

  • ضد آب بودن:

از آنجا که اسپیکر پرتابل قابل حمل است، به این معنی است که می توانید آن را همه جا با خود ببرید. کنار دریا، کنار رودخانه، کنار استخر و هر کجا که آب باشد گاهی دوست دارید که در آن فضا به موسیقی هم گوش دهید. آب و لوازم الکترونیکی دشمن هم هستند، بنابراین اگر هدفتان از داشتن یک اسپیکر پرتابل بیرون و کنار آب رفتن است، داشتن یک دستگاه ضد آب بسیار مفید است. برخی از این اسپیکر ها حتی می توانند در زیر آب هم قرار بگیرند در عین حال اسپیکر هایی که در برابر آب مقاوم باشند در بازار بیشتر از اسپیکر زیر آبی عرضه می شوند.

  • توان صوتی:

این پارامتر را می توان روی جعبه ی محصول یا حتی روی خود اسپیکر پرتابل نیز مشاهده کرد. اگر شما عددی را دیدید که به وات نوشته شده یعنی توان صوتی اسپیکر را مشخص کرده است. توان ده وات بسیار بالا است. اشتباه نکنید اگر بلندگویی کوچک بود به معنای بی کیفیت بودن صدایی که پخش می کند نیست. چیزی که مهم است این است که چون محیط های رو باز مانند محیط های بیرونی یا حتی سالن خانه برای پخش موسیقی نیاز به انرژی بیشتری دارند پس اسپیکر هایی با وات بالاتر می تواند بیشتر در این محیط ها به کار آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *