شارژر

تفاوت شارژر فست با شارژر معمولی؟

شارژر فست در مقابل شارژ معمولی

به طور کل تمام گوشی های هوشمند قابلیت شارژ سریع را دارند، اما این موضوع برای باتری تلفن شما چه مفهومی دارد؟

قبل از شارژ سریع، ما از شارژ عادی استفاده میکردیم که به آن شارژ آهسته هم می گویند. بدون شک شارژ فست طبیعی نیست و قطعا بر روی باتری موبایلتان اثراتی می گذارد که در این مطلب قرار هست  در مورد تمامی مزایا و معایب شارژ فست در مقابل شارژ معمولی اطلاعات مفیدی  کسب کنید.

در شارژ معمولی از مقدار ولتاژ دقیق و مشخصی برای شارژ باتری استفاده می شود. این مقدار ولتاژ به اندازه ای است که باعث می شود برق به طور مداوم و یکسره به باتری شما متصل باشد.

شارژ سریع چگونه کار می کند ؟

تصور کنید که یک شارژر معمولی برای شارژ تلفنتان مقدار 3 ولت استفاده می کند.در همین حالت اگر از شارژ سریع استفاده کنید مقدار خیلی بیشتر از 3 ولت  برای شارژ موبایل استفاده می کند که منجر به انتقال جریان برق بیشتری به باتری شما می شود و در نتیجه موبایل شما با سرعت بیشتری شارژ خواهد شد.

در یک جمله اگر بخواهیم طرز کار شارژر سریع راتوضیح دهیم می توان گفت یک شارژر سریع برای شارژر باتری بیش از حد نرمال برق مصرف می کند.

بعد از مدتی که شارژر فست به گوشی تان متصل باشد بیشتر شبیه به شارژر های معمولی می شود. این موضوع را شاید خودتان هم احساس کرده باشید که زمان رسیدن به 60 یا 80 درصد بسیار سریع اتفاق می افتد اما برای رسیدن به 100 درصد مقدار زمان بیشتری طول می کشد

این قابلیت شارژر که ولتاژ خود را بعد از مدتی ثابت نگه می دارد یک مکانیسم ایمنی است که از آسیب رساند به باتری تلفن همراه تان جلوگیری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *